Úvod Kdo se tímto virem může nakazit častěji?

Kdo se tímto virem může nakazit častěji?

Virus je pohlavně přenosný a z toho důvodu rizikovou skupinou lidí jsou promiskuitní jedinci. Statisticky se tedy častěji nakazí lidé, kteří mají víc sexuálních partnerů. Rozdíl mezi ženským a mužským pohlavím není nějak velký, v poslední době se uvádí větší procento nakažených mužů. Nejvíc ohroženou věkovou kategorií jsou mladiství a mladší lidé (v rozmezí 20-30-ti let). Ve starším věku se lze s touto infekcí setkat ojediněle. Důvodem k zamyšlení je fakt, že lidským papilomavirem se nakazí až 80% lidí. Důvodem je tzv. volný sex.

HPV v těhotenství

U virových onemocnění je největší riziko možný přenos z rodičky na dítě, a to především v době porodu. Infikace novorozence tímto virem může u dítěte vyvolat onemocnění dýchacích cest,tzv. papilomatózu laryngu. Je to onemocnění, které většinou vyžaduje opakované chirurgické řešení, protože se projevuje výskytem nezhoubných nádorků v hrtanu. Nádorky se často vrací. Naštěstí jde o ojedinělé onemocnění. Každopádně pokud má matka genitální bradavice, měl by lékař navrhnout ukončení těhotenství císařským řezem.


Diskuse (43 komentářů)

(26. 05. 2011 17:19) Reagovat
Trosku mi tu neco nehraje. Rikate ze bradavice prenaseji promyskuitni jedinci (coz jsou zensky podle jinych svetovych studii a take podle osobnich zkusenosti kazdeho jedince na teto planete) a pak rikate ze jsou nemocni spise muzi. Ja myslim ze tento clanek psala nejaka pojebana feministka. Doufam ze jednou bude proti feministkam stejne raznej zakon jako je proti fasismu a rasismu.
ŠÁRKA, (23. 01. 2012 10:29) Reagovat
To se mi nezdá, že by byly nějaké studie, které by prokazovaly, že ženský jsou více promiskuitní. Nejsem feministka, žen se nezastávám. Myslím si, že promiskuitní jsou muži i ženy. Tady třeba jde o to, že se možná muži snadněji nakazí...Nemyslím, že by článek musela nutně psát feministka.
ANIČKA, (13. 03. 2012 15:45) Reagovat
Tak genitální bradavice se přinášejí jinak než sexem. Kamarádka mi říkala, že je chytla někde v hospodě na záchodě. Je to tedy možné, nebo mi lhala, protože se styděla?
MISHA, (28. 03. 2012 17:43) Reagovat
Já si teda osobně myslím,že kamarádka kecá,páč jsem zas slyšela,že tenhle druh bradavic se dá chytit pouze pohlavním stykem a ne někde na záchodě nebo dokonce v bazénu :sigh:. Mohl to na ni vklidu přenést přítel,jestli nějakého měla,a ten to mít třeba po bývalé. Nemusí se to projevit hned. Každopádně vím,jak to může být nepříjemné. A už vůbec si nemyslím,že člověk hned musí být promiskuita,ať už žena nebo muž.
ŽANETA, (16. 04. 2012 09:29) Reagovat
Úplně s vámi souhlasím. Všude jen slyším. Ten, kdo se nakazí genitálními bradavicemi, je promiskuitní. Vždyť se to může stát každému. také jsem to měla a to si rozhodně o sobě nemyslím, že jsem promiskuitní.
Vladan, (12. 09. 2012 10:25) Reagovat
Moje partnerka genitální bradavice měla a musela je chytit jinak než sexem. věřím ji.
Ivana, (20. 05. 2013 10:28) Reagovat
Já mám právě pocit, že se snadněji nakazí ženy než muži, co se týče genitálních bradavic. Jinak mě nepřijde, že to psala feministka a s tou promiskuitou...někdo k tomu sklon má, někdo ne, záleží na nátuře, ale ne na pohlaví.
Bohuna, (06. 09. 2012 05:59) Reagovat
Dle mého názoru hlavně nepřenášejí bradavice jen promiskuitní jedinci. Kamarádka je měla a pravděpodobně je nechytla při pohlavním styku. A ke komentáři: radši no comment
Lucie, (26. 03. 2012 17:40) Reagovat
Jo dobrý, takže ten kdo to má je hned promiskuitní? To je divný, že hlavní nákaza je v bazénech a veřejných prostorách, takže bych toho kdo to má hned nepovažovala za někoho lehčího, když to třeba cyhtil někde na záchodě
HELI, (20. 04. 2012 14:23) Reagovat
No právě, já jsem taky měla genitální bradavice a se vším pravděpodobností jsem to musela chytit někde na záchodě v hospodě, protože promiskuitní rozhodně nejsem.
ALENA, (30. 05. 2012 03:53) Reagovat
Ono se to dá bohužel chytit vcelku snadno. Navíc někdo na to náchylný je, někdo ne. Vždy je třeba si dávat pozor na záchodech v hospodách či na jiných veřejných záchodech.
Jitka, (25. 08. 2012 14:28) Reagovat
O těch genitálních bradavicích bohužel každý říká něco jiného a já se v tom nevyznám. Nevím, jestli je tedy lze chytit jen při sexu nebo i jinde. Pokud jen při sexu, tak jsem klidná, mám stálého partnera, ale jinak....:(
Radka, (26. 09. 2012 07:39) Reagovat
Já zjišťuju, že jsem dlouho považovala genitální bradavice a genitální opar za to samé, a proto jsem měla v těchto nemocech zmatek. Teď si to konečně ujasňuju. Myslím, že si to plete více lidí.
Jana, (02. 11. 2012 07:32) Reagovat
Radko, souhlasím s vámi. Já jsem v tom také měla zmatek, zvlášť v těch latinských názvech. Herpes genitalis jsem považovala za genitální bradavice. Zjišťovala jsem si to, protože se mi něco objevilo u poševního vchodu, ale naštěstí to nebyl ani genitální opar ani bradavice. Poté, co jsem si přečetla na diskuzích příběhy lidí a to, jak se jim to vrací, jsem si hodně oddychla. Všem držím palečky, ať se rychle uzdraví.
Helena, (10. 12. 2012 07:46) Reagovat
Také jsem jednou měla podezření, že mám genitální bradavici, ale naštěstí to byla nějaká malinká tuková bulka, která se sama vstřebala. Pořádně jsem si oddychla. Moje nejlepší kamarádka má s genitálními bradavicemi potížemi vcelku často, takže vím, jak moc je to nepříjemné.
Andrea, (03. 10. 2013 09:30) Reagovat
Ale asi ne vždy se to takhle chronicky opakuje, ne? Protože kamarádka mi taky říkala, že je jednou kdysi měla, ale neříkala, že by dodneška s tím měla nějaké potíže.
Kate, (20. 12. 2012 15:16) Reagovat
Názory a diskuse jsou na to různé. Můj názor je, že se může nakazit kdokoliv a je jedno, jak moc je či není promiskuitní. Možná promiskuitní mají větší šanci, ale neznamená to, že se genitální bradavice nepromiskuitních jedinců netýkají.
Helena, (11. 01. 2013 07:49) Reagovat
Souhlasím s tímto názorem. Mám nepromiskuitní kamarádku a také si genitálními bradavicemi prošla. Myslím, že o promiskuitě svědčí jiné nemoci...
Bára, (15. 05. 2013 05:08) Reagovat
Když se objeví genitální bradavice, musím vždy hned k doktoru, nebo je nějaká naděje, že se vstřebá a zmizí sama. Mám jednu - asi to je ona a je taková hodně malá a moc se mi k lékaři nechce, ale nevím, jestli to, že mám jednu, nemůže zapříčinit, že se mi jich objeví víc...
Janča, (27. 06. 2013 14:04) Reagovat
Pokud je to skutečně genitální bradavice, tak si zajděte k doktoru, ale třeba to je jen nějaký vřídek, a to se vstřebá samo. Chvilku počkejte, ale pokud to nezmizí, tak se vydejte, jistota je jistota. A aspoň budete vědět, co to je a jestli to není nakažlivé, pokud máte partnera.
Erika, (02. 07. 2013 05:56) Reagovat
Jaká je inkubační doba genitálních bradavic, když se s někým vyspím bez kondomu? mohou se projevit hned, nebo "jen" chytnu vir a projeví s třeba až dýl a já třeba ani nezjistím hned, že jsem nakažená? Děkuji.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Genitální-bradavice.cz
Kontakty