Úvod Kdo se tímto virem může nakazit častěji?

Kdo se tímto virem může nakazit častěji?

Virus je pohlavně přenosný a z toho důvodu rizikovou skupinou lidí jsou promiskuitní jedinci. Statisticky se tedy častěji nakazí lidé, kteří mají víc sexuálních partnerů. Rozdíl mezi ženským a mužským pohlavím není nějak velký, v poslední době se uvádí větší procento nakažených mužů. Nejvíc ohroženou věkovou kategorií jsou mladiství a mladší lidé (v rozmezí 20-30-ti let). Ve starším věku se lze s touto infekcí setkat ojediněle. Důvodem k zamyšlení je fakt, že lidským papilomavirem se nakazí až 80% lidí. Důvodem je tzv. volný sex.

HPV v těhotenství

U virových onemocnění je největší riziko možný přenos z rodičky na dítě, a to především v době porodu. Infikace novorozence tímto virem může u dítěte vyvolat onemocnění dýchacích cest,tzv. papilomatózu laryngu. Je to onemocnění, které většinou vyžaduje opakované chirurgické řešení, protože se projevuje výskytem nezhoubných nádorků v hrtanu. Nádorky se často vrací. Naštěstí jde o ojedinělé onemocnění. Každopádně pokud má matka genitální bradavice, měl by lékař navrhnout ukončení těhotenství císařským řezem.


Diskuse (43 komentářů)

Cassandra, (26. 02. 2016 17:34) Reagovat
my blog post - http://gaychatpal.com/: http://www.ispotlistings.com/houstontx/author/cctedgar102/
Ivanka, (03. 06. 2016 08:38) Reagovat
Přišel by gynekolog na genitální bradavice při běžné prohlídce. Něco jsem si totiž teď objevila, ale nejsem si jistá, jestli to jsou bradavice. Včera jsem byla na prohlídce, tak se utěšuju tím, že kdyby to něco bylo, tak by na to doktor nějak reagoval...Nevím...
Fořt, (17. 07. 2016 08:16) Reagovat
Pokud máte viditelné útvary, o nichž se domníváte, že by mohly být genitálními bradavicemi a zjistila jste je den po návštěvě gynekologa, tak v takovém případě by je s určitostí gynekolog měl zaznamenat a udělat Vám přinejmenším stěry na přítomnost papiloma viru. To, že by je měl zaznamenat ovšem neznamená, že je doopravdy zaznamenal.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Genitální-bradavice.cz
Kontakty