Úvod Kdo se tímto virem může nakazit častěji?

Kdo se tímto virem může nakazit častěji?

Virus je pohlavně přenosný a z toho důvodu rizikovou skupinou lidí jsou promiskuitní jedinci. Statisticky se tedy častěji nakazí lidé, kteří mají víc sexuálních partnerů. Rozdíl mezi ženským a mužským pohlavím není nějak velký, v poslední době se uvádí větší procento nakažených mužů. Nejvíc ohroženou věkovou kategorií jsou mladiství a mladší lidé (v rozmezí 20-30-ti let). Ve starším věku se lze s touto infekcí setkat ojediněle. Důvodem k zamyšlení je fakt, že lidským papilomavirem se nakazí až 80% lidí. Důvodem je tzv. volný sex.

HPV v těhotenství

U virových onemocnění je největší riziko možný přenos z rodičky na dítě, a to především v době porodu. Infikace novorozence tímto virem může u dítěte vyvolat onemocnění dýchacích cest,tzv. papilomatózu laryngu. Je to onemocnění, které většinou vyžaduje opakované chirurgické řešení, protože se projevuje výskytem nezhoubných nádorků v hrtanu. Nádorky se často vrací. Naštěstí jde o ojedinělé onemocnění. Každopádně pokud má matka genitální bradavice, měl by lékař navrhnout ukončení těhotenství císařským řezem.


Diskuse (43 komentářů)

dáša, (09. 07. 2013 07:05) Reagovat
Sice se tu píše o inkubační době, ale co když se nikde nenakazím? Mohou se i přesto objevit? mám teď pocit, že možné jednu mám (nevím, ještě jsem s tím u lékaře nebyla a doufám, že je to něco jiného). snažím se být totiž maximálně opatrná na záchodě atd. a partnera mám také stálého. Vir v sobě s největší pravděpodobností nemám. Znamená to tedy, že genitální bradavice u mě nemůžou propuknout? Já v to doufám...
Karolína, (17. 07. 2013 04:40) Reagovat
Já myslím,že se dá těžko úplně vyloučit riziko, že se člověk někde nakazí. stát se to může, ale možná u vás jde o něco jiného. Z mé zkušenosti se genitální bradavice po jedné neobjevují, a když jo, rychle se rozšíří. Tak snad budete mít v tomhle více štěstí než já. Držím palce.
Žany, (10. 09. 2013 06:20) Reagovat
Chtěla jsem se zeptat, jak to u vás dopadlo. Právě řeším stejný problém. Nepřispěla jsem ničím k tomu, abych se nakazila, přesto vím, že se to vyloučit nedá. Teď se mi objevila těsně vedle poševního vchodu jedna bradavička a trochu i svědí. Tak nevím...Samozřejmě také doufám, že je to jen nějaký větší pupínek, který sám zmizí.
Alice, (10. 01. 2014 13:36) Reagovat
Měla jsem něco podobného a nakonec to samo zmizelo, ale vůbec mě to nesvědilo. Jen doufám, že to i přesto nebyla genitální bradavice. Nikde jsem četla, že může sama zmizet, ale pak by asi bylo riziko, že se znovu objeví.:(
Žaneta, (11. 02. 2014 10:57) Reagovat
Já myslím, že když vám to samo zmizelo (zvlášť jestli byla jen jedna a zmizelo to za kratší čas), že to genitální bradavice nebyla.
Ema, (27. 05. 2014 21:09) Reagovat
Kdyz jsem měla pohlavni styk s klukem ktery mel genitalni bradavice muzu to po nem chytit? a po jake dobe asi?
haninka, (02. 12. 2014 09:37) Reagovat
Pokud jste měla pohlavní styk bez kondomu, tak to můžete chytit. Dokonce bych řekla, že pravděpodobnost je dost velká. Myslím, že by se to mělo projevit do několika dnů, ale držím palce, abyste měla štěstí. je to dost nepříjemné onemocnění, ale to asi všechny nemocí týkají se intimní oblasti.
Ivana, (08. 07. 2015 13:52) Reagovat
Nepříjemné, ale nejhorší je, že pak má člověk ten vir v sobě a rádo se to vrací. Já už měla genitální bradavice několikrát. Je to úděs.
Nina, (29. 12. 2015 12:34) Reagovat
A je možné, že by se člověk mohl nakazit genitálními bradavicemi, i když kondom používá. Nebo je to stoprocentní ochrana? Mě se objevil takový malý vřídek tam dole, ale žádný styk bez kondomu jsem neměla. Tak nevím, jestli mě hrozí genitální bradavice...Zatím se mi na gynekologii nechce.
Pavel, (03. 03. 2016 19:32) Reagovat
Přesně tohle by mě taky zajímalo. Na takový věci si snažím dávat pozor, říkám si kondom je základ, ale pak si říkám, jestli to opravdu stačí, a když ho člověk používá a nepraskne, jestli se fakt nemůže nic stát.
Fořt, (17. 07. 2016 08:10) Reagovat
Bohužel, papiloma virus je jednou z infekcí, proti kterým kondom dokonale nechrání. Přesto sníží riziko. Ale to jen v případě, že již vyskytující bradavice jsou jen na penisu nebo v pochvě. Bradavice se ovšem mohou vyskytovat i v okolí a v tomto případě kondom žádný význem nemá.
Corine, (26. 07. 2015 17:23) Reagovat
Fringes look set to remain popular but in a wider variety of styles. Wedding ceremony is a memorable day of everybody life.Stylists around the world are predicting that short and trendy hairstyles will be in vogue this year.my weblog www.rwlewisltd.com: http://www.rwlewisltd.com/
August, (26. 07. 2015 20:09) Reagovat
When you travel to East Java, toward Surabaya, you will find another traditional type of food.I am sure after having a meal Rendang your sight will be more bright, and you can refresh your mind.Boil Potatoes for 20 minutes until soft, peeled, set aside.Feel free to surf to my page :: resep masakan: http://www.menubunda.com
Fidelia, (31. 07. 2015 23:01) Reagovat
Ini ataas tiga desainer dari baju keren harus Penawaran banyak mengarah pada appa yang membuat pabas baju. Beda kasus kalau yang anda lihat adalah baju bola grosir yang bertujuan adalah yang penting diskon gedhe, seringkali material tidak terlalu dipertimbangkan disini, cetak sablon boleh KW2 yang penting jangan parah-parah banget yang akhjirnya malah tidak kepakai khan L. Baca dan perjelas deskripsi yang disebutkan pihak toko dengan hati hati, bahkan perlu akan lebih tepat meneliti dengan menelepon pihak kastemer product.Also visit my webpage ... grosir dompet: http://www.grosirdompetku.com
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Genitální-bradavice.cz
Kontakty