Úvod Léčba genitálních bradavic

Léčba genitálních bradavic

Léčba genitálních bradavic by měla probíhat pod vedením zkušeného lékaře. Samoléčení není účinné, k vymizení bradaviček dojde velmi vzácně.

  • Chirurgické odstranění bradavic je jedna z možností. Provádí se elektrokoagulací, chlazením (kryodestrukce), laserem aj.
  • Lokální léčba viro/cytostatiky (kyselinou trichloroctovou, cantaridinem, podofilínem apod.
  • Lokální imunoterapie - imiquimod (Aldara). Je to nový způsob léčby, kdy podávaný přípravek je modulátorem místní imunitní odpovědi. Tento lék je jediným lékem, který si aplikuje pacient sám. Je skutečným hitem v léčbě genitálních bradavic, protože přináší velké procento uzdravení a snižuje významným způsobem možnost obnovení nákazy.

Diskuse (35 komentářů)

Zrzka, (10. 04. 2012 12:44) Reagovat
Jakmile se jednou HPV virem nakazíte, už nikdy se ho nezbavíte...je to skoro jako s oparem. Porád v sobě budete mít ten virus, ale nemusí se vám bradavička udělat, to zapříčiní třeba další oslabení organismu, stres a tak podobně. S tou nakažlivostí nevím přesně, ale řekla bych, že jste lehce nakažlivý pořád a pokud máte bradavičku, tak určitě.
roman, (04. 09. 2012 19:21) Reagovat
Dobrý den .U kořene se mi objevila jedna a ta se v období několika měsíců poněkud rozšířila a vysela.Nyní je výsev i na předkožce a pár jih je i na žaludu.Jsem objednán k lékaři a stoprocentně ho navštívím i kdyby to měla být žena.Stud musí jít stranou.Zanedbal jsem péči o mé pohlaví z jednoho jediného důvodu měl jsem v posledních třech měsících velké stěhování a nevěděl kam se obrátit o pomoc nebo radu když neexistuje nic universálního na léčbu.Nyní mohu pomocí internetu využít možnost hledání lékaře a našel jsem.Víte ten stud je nepříjemný a také jsem přišel o řadu slibných známostí.Jelikož jsem si vědom nakažlivosti virovými pohlavními problémy.Tak jsem je odmítal .Až jsem i dostal vynadáno od některých žen že jsem inpotent když nechci s nimi spát.Ovšem já věděl své .Není správné zneužívat pohlavní styk a mít infikovaný pohlavní úd.Připojím se znovu abych dal vědět mužům kteří mají podobný problém jak to vlastně je s léčbou .
Jitka, (11. 12. 2012 09:30) Reagovat
Je dobře, že máte takový zodpovědný přístup. Bohužel u mužů dnes rozhodně není samozřejmostí. Nejsem proti mužům zaujatá, možná se to týká i nás žen. s tím zkušenosti nemám. Jinak vám držím palce, ať máte co nejdříve klid.
Jaro, (07. 06. 2013 17:09) Reagovat
Ahojte potreboval bi som pomoct ohladom GEnytálnych bradavic mam ich uz asi 2 roky.aj okolo a na penise a okolo konecniku...bol som aj na chirurgicke odstranovanie a pouzival som aj wartec krem.malicke mi zmizli a po zakroku sa mi vsteko vrátilo nas5 neviem si stim uz radi a uz som ztoho a psychicky nadne...ako bi sa to dalo ucinne odstránit bez pouzitia nejakeho chirurgickeho zakroku ? to uz zaziz v zivote nechcem vopred dakujem za odpovede a radi...:-(
Magi, (08. 07. 2013 23:00) Reagovat
Zdravím, mám pár bradavic, naštěstí jen zevně genitálií. Můj gynekolog mi řekl, že se to nijak neléčí...télo si samo vytvoři protlátky a za pár měsíců zmizí.Tento čekací typ léčby se mi vůbec nezdá. Je možné, že opravdu zmizí sami nebo jsem u naprosto neshopného doktora?děkuji moc předem za odpověď
Soňa, (12. 07. 2013 06:18) Reagovat
Přístup mi přijde minimálně zvláštní. Nevím, jestli bradavice mohou skutečně sami vymizet, ale byla jsem na tom, že se snadno přenáší, ať už u vás (jejich rozšíření), ale také jsou pohlavně nakažlivé, takže jestli máte partnera, tak sexuálně abstinovat několik měsíců mi přijde moc, zvlášť když i s kondomem může dojít k nákaze bradavičkami.
Lidka, (01. 08. 2013 12:45) Reagovat
Jak to, že i přes kondom může dojít k nákaze? Kondom by měl snad zabránit nakažení jakoukoliv pohlavní nemocí, nebo snad ne? Jak by se jinak měl člověk chránit?
Marek, (05. 03. 2014 13:44) Reagovat
Bohužel to tak je, protože se nepřenáší jen pohlavním sekretem. Holt kondom není na všechno. Člověk to tak musí brát, že se může nakazit různými nemocemi a nemusí to být jen pohlavní. Důležité je dělat vše pro prevenci, a když to nejde, tak doufám, že se nenakazí ničím vážným.
Jana, (18. 09. 2013 17:18) Reagovat
Byla mi zjištěna genitální bradavice u poš. vchodu. Gynekolog se mne pouze zeptal, zda-li to chci nějak odstranit, zdali mi to vadí. Prý to má 80% žen a bud to samo vymizí...Prý to mám ze stresu, který jsem měla dostatek:-(...a samozdřejmě, že se to přenáší pohl. stykem. Slyšela jsem, že se to dá chytit i v bazénu???....Další otázka, že můžu nakazit partnera mije jasný, chytne to 100%...a kdyžchodí darovat plasmu,může idále chodit?....A zjistí mu tuto infekci z krve, pokaď bude také infekční, když chodí každých 14 darovat plazmu?...Díky za veškeré info.Jana
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Genitální-bradavice.cz
Kontakty