Úvod Léčba genitálních bradavic

Léčba genitálních bradavic

Léčba genitálních bradavic by měla probíhat pod vedením zkušeného lékaře. Samoléčení není účinné, k vymizení bradaviček dojde velmi vzácně.

  • Chirurgické odstranění bradavic je jedna z možností. Provádí se elektrokoagulací, chlazením (kryodestrukce), laserem aj.
  • Lokální léčba viro/cytostatiky (kyselinou trichloroctovou, cantaridinem, podofilínem apod.
  • Lokální imunoterapie - imiquimod (Aldara). Je to nový způsob léčby, kdy podávaný přípravek je modulátorem místní imunitní odpovědi. Tento lék je jediným lékem, který si aplikuje pacient sám. Je skutečným hitem v léčbě genitálních bradavic, protože přináší velké procento uzdravení a snižuje významným způsobem možnost obnovení nákazy.

Diskuse (35 komentářů)

Daniela, (04. 11. 2013 07:15) Reagovat
Když měl můj partner genitální bradavice, je větší pravděpodobnost, že se u něj znovu objeví bez toho, aby se někde nakazil. Jestli třeba u genitálních bradavic existuje vir, který přetrvává...Moc tomu nerozumím.
Gábina, (09. 07. 2014 10:26) Reagovat
Jdu zítra s genitálními bradavicemi na gynekologii. Před několika dny se mi jich udělal výsev (poprvé). Strašně se bojím, co s tím budou dělat a že to bude hodně bolet. To snad vydržím, ale hlavně, aby se nevracely.
Samuel, (07. 08. 2014 16:16) Reagovat
Hi there, all is going perfectly here and ofcourse every one is sharing information, that's really excellent, keep up writing.Here is my page; erekce (Samuel: http://erektilnidysfunkce.wordpress.com)
Klára, (07. 01. 2015 09:12) Reagovat
Tak jsem se v předchozích dnech pořádně vystresovala. Myslela jsem, že mám genitální bradavici a byl to naštěstí jen nějaký vřídek. Od kamarádky vím, že někdy je to s těmi genitálními bradavicemi docela boj.
Hanka, (01. 05. 2015 16:35) Reagovat
Tak to se máš. Já naopak ještě minulý týden doufala, že to, co mám, nebudou genitální bradavic, i když jsem se jich bála, a ony to byly. Teď se z nich léčím a mám z toho depku, zvlášť když čtu ty komentáře o tom, jak se vrací.
Terka, (04. 06. 2015 12:42) Reagovat
Chtěla bych zkusit tu imonoterapii. Máte s tím některá zkušenosti. Hledám něco, co by mělo nějaký dlouhodobější efekt. Bradavice se mi stále vrací.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Genitální-bradavice.cz
Kontakty