Úvod Léčba genitálních bradavic

Léčba genitálních bradavic

Léčba genitálních bradavic by měla probíhat pod vedením zkušeného lékaře. Samoléčení není účinné, k vymizení bradaviček dojde velmi vzácně.

  • Chirurgické odstranění bradavic je jedna z možností. Provádí se elektrokoagulací, chlazením (kryodestrukce), laserem aj.
  • Lokální léčba viro/cytostatiky (kyselinou trichloroctovou, cantaridinem, podofilínem apod.
  • Lokální imunoterapie - imiquimod (Aldara). Je to nový způsob léčby, kdy podávaný přípravek je modulátorem místní imunitní odpovědi. Tento lék je jediným lékem, který si aplikuje pacient sám. Je skutečným hitem v léčbě genitálních bradavic, protože přináší velké procento uzdravení a snižuje významným způsobem možnost obnovení nákazy.

Diskuse (35 komentářů)

denisa, (08. 04. 2016 18:38) Reagovat
Co je horší genitální bradavice nebo genitální opar? Trochu se mi to stírá. Vím, že obojí se "rádo" vrací. A jak je to s tím nakažením se? Jen pohlavním stykem?
Vendy, (26. 04. 2016 17:58) Reagovat
S nakažením nevím jak to je. V tom se strácím taky, ale myslím, že horší je genitální opar - obecně vzato, alespoň z pohledu co jsem četla o genitální oparu a jaké jsem měla zkušenosti s genitálními bradavicemi, které se mi naštěstí nikdy nevrátili.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Genitální-bradavice.cz
Kontakty