Úvod Léčba genitálních bradavic

Léčba genitálních bradavic

Léčba genitálních bradavic by měla probíhat pod vedením zkušeného lékaře. Samoléčení není účinné, k vymizení bradaviček dojde velmi vzácně.

  • Chirurgické odstranění bradavic je jedna z možností. Provádí se elektrokoagulací, chlazením (kryodestrukce), laserem aj.
  • Lokální léčba viro/cytostatiky (kyselinou trichloroctovou, cantaridinem, podofilínem apod.
  • Lokální imunoterapie - imiquimod (Aldara). Je to nový způsob léčby, kdy podávaný přípravek je modulátorem místní imunitní odpovědi. Tento lék je jediným lékem, který si aplikuje pacient sám. Je skutečným hitem v léčbě genitálních bradavic, protože přináší velké procento uzdravení a snižuje významným způsobem možnost obnovení nákazy.

Diskuse (35 komentářů)

(12. 07. 2011 14:42) Reagovat
Tak hlavně bradavice vznikají díky infekci HPV a to, že se zbavíte bradavic, nemusí vůbec znamenat, že se vám neobjeví znovu. Naopak dost lidem se objevují pravidelně. Já jsem je chytila taky, měla jsem jich tak 15 úplně malých a měla jsem jít na chirurgické odstranění. Tam se mi nechtělo, přece jen... takže jsem zkusila samoléčbu. Koupila jsem v lékárně normální vodičku na bradavice a taky sterilizační roztok jako dezinfekci, protože je jasné, že např. při holení se ty bradavice rozšíří na větší plochu. Takže jsem si každou tu bradavici večer namazala, přelepila nastříhaným mini čtverečkem náplasti a když to bylo hotovo, tak jsem si dole všechno přetřela dezinfekcí. Druhý den ráno jsem náplastě sloupla i s tou "sežranou" částí a večer celý postup znovu.Asi za 5 dní nebylo po nějakých bradavicích ani stopy. Dnes to je asi 2 roky a neobjevily se. Vím, že vyřezávání bradavic (třeba těch klasických) na nohách, kolikrát způsobí, že jsou kořeny ještě hloub. Je lepší vyzkoušet něco jiného.
(13. 09. 2011 18:43) Reagovat
Dostala jsem na genitální bradavice mastičku macmiror complex.V pribalovym letaku o nich neni ani zminka.Mate sni nekdo zkusenosti?
Katka, (02. 12. 2011 21:35) Reagovat
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,co všechno obnáší chirurgické odstranění bradavic u žen? A jak se odstraňují u mužů?Děkuji za odpověd
Jessica, (04. 10. 2012 09:53) Reagovat
Zajímalo by mě také to chirurgické odstranění. Nezůstává potom v těle něco, co by způsobilo další výsev bradavic? Myslím nějaký vir, nebo čím je to způsobeno...A bolí hodně to chirurgické odstranění?
Petra K., (24. 10. 2012 08:54) Reagovat
Tak genitální bradavice se můžou vrátit a nemusí. To asi neovlivníte, i když mám pocit, že kromě chirurgického zákroku se podávají i léky, ale už mi to prováděli dřív, takže si pořádně nepamatuju. Jinak mě to docela bolelo, ale vydržet se to dá.
Jiří, (07. 01. 2012 23:27) Reagovat
Dobrý den.Byl jsem na chirurgickém odstranění v oblasti konečníku.Ty co jsem měl na žaludu jsem mazal mastičkou vartex a zmizeli.Po nekolika měsících jsem si vyholil ochlupení a u kořene jsem našel malou bradavičku.Znamena to,že jsem pořad nakaženy:(? Znamena to,že se mam zase při sexu chranit?:(.Děkuju za odpověd.
marie, (03. 02. 2012 10:00) Reagovat
zdravím. přidám svoji zkušenost s léčbou bradaviček. vypalování na gynekologii moc nepomohlo, zabral ale vlaštovičník v kombinaci s magickym rituálem se stéblem trávy :lol: viz str. 96 v knize na http://anitram.files.wordpress.com/2011/06/detoxikace-malachov-4-cs-jak-vylecit-v0.pdf. když sem byla malá, měla sem bradavici na plosce nohy, po x letech neúspěšnýho vypalování dusíkem (auvajs) taky pomohl "rituál", takže hlava mi v těhle věcech hraje evidentně roli. je to úlet, ale pomohlo to (víc než klasická medicína) a to je hlavní.Projevy mám tedy doufejme za sebou, teď mi jde o moji nakažlivost. Budu už vždy nakažlivá? Nebo se toho lze nějak zbavit? Nechala jsem se očkovat proti HPV, protože mi to doporučila gynekoložka, ale asi to na to nemá vliv...dik za reakce
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Genitální-bradavice.cz
Kontakty